INGYENES SZÜLÉSFELKÉSZíTŐ

Szülésre teremtve!

Hogy zajlik az élettani szülés? Mikor és mitől indul be a szülés? Mi a hormonok szerepe és hogy segítheted a hormonok működését? Hogy működnek az ösztöneink? Mi van, ha elfolyt a magzatvíz? Honnan tudod, hogy ez már a szülés-e? Mi az egészséges - és könnyebb - szülés öt alappilére?  

 

Tényleg le kell vezetni?

Mik a leggyakoribb szülészeti beavatkozások? Miért alkalmazzák ezeket? Mik az előnyeik és a kockázataik? Miért alkamaznak rutin beavatkozásokat a kórházi szüléseknél? Milyen kórházi (rossz) szokások vannak? Miért és hogyan indítják be a szülést? Milyen gyógyszeres fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak? Szükséges-e a gátmetszés? Mi az a gátvédelem? Milyen módszerek vannak a legintímebb testrészed egészségének a megőrzésére? Mikor érdemes elindulni a kórházba - ha a szülésedet inkább "természetesen" képzeled el...

 

Nem mindig a nagykönyv szerint!

Mi van akkor, ha a vajúdás nagyon elhúzódik? És ha a baba pulzusa nem megnyugató? Kell-e ilyenkor aggódnod? És mi van, ha a kitolás lassan megy  vagy ha esetleg Te nagyon elfáradsz a munkában? Milyen  egyszerű trükkök segíthetnek ezekben a nagyon is gyakori szülőszobai helyzetekben, amiket még az orvosi beavatkozások előtt megpróbálhatsz Te és a kísérőd?  

 

Amikor közbe kell lépni...

Megbeszéljük azokat az intő jeleket, amikkel ha ne adj'Isten találkozol az utolsó trimeszterben, akkor tudd, hogy igenis orvosi segitségre van szükség, hogy megelőzd a komolyabb problémákat. Szó lesz a császáros-szülésről is: a szürke zónás császármetszés okokról és azokról a helyzetekről, amikor tényleg nincs más megoldás. Beszélünk arról, hogy hogy zajlik a császáros szülés és hogyan lehet egy császáros szülést szép élménnyé tenni.

 

Szelidítsd meg a szülést!

Mennyire fáj a szülés? Mitől függ, hogy mennyire fáj? Mivel teheted könnyebbé a szülésedet? Milyen testi és lelki fájdalomcsillapító technikák vannak, amiket már érdemes a szülés előtt begyakorolni? Fájdalomcsillapító technikák a gyakorlatban - bemutatóval! Hogy tud majd segíteni a partnered? Érdemes-e dúlát fogadni? Hogy segít a dúla?

 

Tiéd a szülés!

Mit gondolsz Te a szülésről? Hogyan képzeled el Te a szülésedet? Mi a legfontosabb Neked és a partnerednek a szüléssel kapcsolatban? Milyen a jó a szülési preferencia (szülési terv) és miért ajánlott az elkészítése? Hogy kommunikálj a kórházi személyzettel? Hogyan képviselje a partnered az érdekeidet? Mik a jogaid a szüléssel kapcsolatban? Csak kórházban biztonságos szülni? 

 

Kismama kihívások

Mire készülj akkor, ha ikreket vársz? És ha már volt egy korábbi császáros szülésed és most VBAC-re készülsz? Mit érdemes megpróbálni, ha farfekvéses a kisbabád? Mire számíts és mi a legfontosabb tudnivaló, ha terhességi cukorbetegséged (GDM) van? És ha már elmúltál 35 vagy akár 40 amikor a babát várod?

 

A tested a szülés után...

Mire számíts a szülés után? Hogy enyhítheted a szüléssel járó kellemetlenségeket? Mik az intő jelek? Milyen lesz a szex a szülés után? És mi lesz a pocakoddal?  Mikor és hogyan kezdj mozogni és sportolni?

 

A lelked a szülés után...

Érzelmek hullámvasúton - ez a baby blues! És mi van ha mégiscsak többről van szó, mint a baby - blues? Hogy ismerd fel a szülés utáni depressziót? Letölthető PPD teszt.  Hogyan segíts magadon? Hogyan segítsen a környezeted és a családod?

 

A családod...

Miért ilyen nehéz az élet a babával? Mennyit alszik egy kisbaba? Lesz-e valaha normális az életed? Mikorra rázódsz bele az új szerepbe? Hogy alakul a családod? Milyen szerepet szánsz a nagyszülőknek? 

Miért szoptass?

Miért annyira fontos a szoptatás? Milyen előnyökkel jár Neked és milyen előnyökkel jár a kisbabádnak? Mit kockáztatsz akkor, ha úgy döntesz, hogy mégsem szoptatsz? Mennyi ideig szoptass? Miért jó a szoptatás az egész családodnak?  

 

Hogy működik a melled?

Miért fog tejet termelni a melled? Mitől függ, hogy mennyit termel? Számít-e a méret? Mi a szerepe a hormonoknak? 

 

Három lépcső a sikerhez

Miért jó felkészülni a szoptatásra? Miért fontos annyira, hogy mi történik a babával és Veled rögtön a szülés után? Hogy tud támogatni a szoptatásban a partnered és a családod?

 

Minden kezdet nehéz!

Mire számíts a szülőszobában és a kórházban? Mi lesz a melledben rögtön a születés után? Hogy tedd mellre a babát? A kolosztrum csodája. Miért fáj(hat) a tejbelövellés? Hogy teheted kellemesebbé? Miért fáj(hat) a szoptatás? Mi a normális és mi a nem normális? Hogy pótolhatod be az aranyórát, ha mégsem volt benne részetek?

 

A szoptatás káma-szútrája

Miért fontos főleg az elején több pozíciót kipróbálni? Mik a leggyakoribb "kivitelezési hibák", ami miatt a szoptatás kényelmetlen lehet Neked vagy a babádnak és ami miatt akár nem is tud hatékonyan szopizni. 

 

Eleget szopizik?

Honnan fogod tudni, hogy eleget evett-e a kisbabád? Szükséges-e a mérlegelés? Mennyit esznek az újszülöttek? Mi van, ha bukik a baba? És mi van, ha szépen nő, de mégis sokat sír?

 

13 jótanács, amire jobb, ha nem hallgatsz!

Ilyen mellel szoptani? Gyógyszert bevenni? Túl híg a tejed? Miért nem adsz cumit? Felázik a melled? Majd jól elkényezteted? Egy kis tápszer nem árt? Megnézzük, hogy mi az igazság a leggyakrabban hallható szoptatási "jótanácsokkal".

Szeretnél választ kapni ezekre a kérdésekre?

És felkészülten és magabiztosan nekivágni a szülésnek? Válaszd ki a Neked megfelelő  tanfolyam csomagot! 

Megnézem a tanfolyam csomagokat!